Ohustatud liikide toetamine 2016. aastal

Rahvusvahelise Looduskaitseliidu (IUCN) globaalses punases nimistus on enam kui 12 500 väljasuremisohus loomaliiki. Liigikaitseks on palju võimalusi, sealhulgas kaitstavate liikide elupaikade kaitse, populatsioonide ja elupaikade taastamine, kaitsealuste liikidega kauplemise reguleerimine, salaküttimise vastu võitlemine, aga ka teavitus-, haridus- ja teadustegevus. Kõige selle jaoks on vaja vahendeid.

Tallinna Loomaaed ja SA Lutreola on aastaid panustanud euroopa naaritsa alalhoiule ja taastamisele. Hiiumaale on loodud naaritsa saareline asurkond, kus see poolveeline pisikiskja on kaitstud ameerika  naaritsa ehk mingi hukutava mõju eest.

2016. aastal alustasime laiemalt toetuste kogumist ja vahendite teenimist ohustatud liikide kaitseks. Aasta jooksul on vabatahtlikud erinevatel loomaaia üritustel kogunud liigikaitse toetuseks annetusi, korraldanud erinevate toodete heategevuslikke müüke, organiseerinud heategevuslikke kohvikuõhtuid ja küpsetanud pannkooke. Aasta lõpul laiendati tegevust veelgi ja avati heategevuslik veebipood aadressil pood.lutreola.eu. Kogu toodete müügist saadud tulu läheb ohustatud liikide kaitse toetamiseks.

Selle lühikese aja jooksul on naaritsa säilimise toetuseks kogunenud 1115,77 eurot. Amuuri leopardi ja amuuri tiigri kaitseorganisatsiooni ALTA (Amur Leopard and Tiger Alliance) toetasime 2367,78 euroga, lumeleopardi kaitseorganisatsioonile Snow Leopard Trust kandsime üle sihtotstarbelise annetuse summas 1183,89 eurot. Organisatsiooni Save the Rhino kaudu toetasime haigetele või orvuks jäänud ninasarvikutele aedikute ehitamist Ol Jogi kaitsealal Keenias 1030,40 euroga. Samuti alustasime koostööd Eestimaa Looduse Fondiga lendorava kaitse ja uurimise toetamiseks.

Lähiajal tegevus laieneb veelgi. Suureneb toodete valik ning tulevikus võib heategevuslikke tooteid lisaks loomaaia meenepoele ja veebipoele leida teistestki müügikohtadest. Heategevusprojektiga on liitunud Kopli ametikool, meie tooteid tellitakse firmakinkideks.

Kuna hoolime Eesti majanduse käekäigust, on kõik meie tooted valmistatud kodumaal. Kõik projektidesse kaasatud inimesed on vabatahtlikud, seega tegevuse ülalpidamiskulud puuduvad.

Täname kõiki, kes on panustanud liigikaitse toetuseks!

 

 

Kuidas toetada?